Jdi na obsah Jdi na menu
 

Relax-centrum Týn nad Vltavou 08/2015

Návrh multifunkčního komplexu pro relaxaci a odpočinek na zajímavém místě v Týně nad Vltavou.

V dnešní době málo využitý pozemek v blízkosti vodní polochy a panelového sídliště by měl doplnit vybavenost města a zároveň má ambice poskytovat služby návštěvníkům z celého přilehlého regionu.

Náplní a srdcem komplexu je saunovací centum s několika typy saun a páry s nadstandartním prostorem pro odpočinek, včetně venkovní části s uzavřeným vnitřním atriem s ochlazovacím a masážním bazénem a boční zahradou - to vše je doplněno ještě o provoz restaurace pro hosty sauny. Saunovací provoz doplňují prostory pro masáže a bazén s nadstandardními prostory pro odpočinek a slunění jak uvnitř objektu, tak na vyvýšené terase nad terénem, která obíhá celý objekt z jižní strany a slouží zároveň jako volný přístup do restaurace pro veřejnost i bazénové hosty.

Na objekt centra navazují úpravy přilehlého okolí s parkovými pěšinami, lavičkami, veřejným osvětlením a dalšími stavbami, které budou rozšiřovat atraktivitu území, pro návštěvníky - piknikové místo s ohništěm a posezením pod altánem, hřiště pro petanque, dřevěná mola na hladině rybníka, písečná pláž, "amfiteátr" ve svahu jako platforma pro sezení, ležení, ale i jako jeviště pro vodní představení ... .